شرکت تعمیرات microwavefix
توسط butanservice / ماکروفر بوتان / 0 دیدگاه

تیم تعمیرات مایکروویو با ارائه خدمات فنی، مشاوره ای و پشتیبانی بصورت شبانه روزی، تعمیرات صد در صد تخصصی بی عیب و نقص را توسط تکنیسن های با تجربه و با سابقه برای شما ارائه می دهد.این شرکت پشتیبان تعمیرات برندهای معتبری مانند سامسونگ و الجی می باشد. شما می توانید با یک تماس تعمیر ماکروفر ال جی و یا تعمیر ماکروفر سامسونگ خود را به ما بسپارید. گروه خدمات و پشتیبانی ما طبق استاندارد های نگهداری و خدمات محصولات و تعمیر و تعویض قطعات، دارای قیمت گذاری کاملا مقرون به صرفه و برآورد هزینه های حمل و نقل ارزان و ایمن می باشد. همچنین شناخته شده بعنوان فروشنده و تامین کننده قطعات کاملا اورجینال به همراه ارائه ضمانت نامه کیفیت قطعات و خدمات است. اعتبار نامه ما رضایت شما از تخصص فنی ماست.

خدمات برندها :

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر دوو

تعمیر ماکروفر بوش

تعمیر ماکروفر کنوود

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

منبع : panasonicrepair

چگونه المنت گرمایی اجاق گاز را بررسی کنیم ؟
توسط butanservice / ماکروفر بوتان / 0 دیدگاه

چگونه المنت گرمایی اجاق گاز را بررسی کنیم ؟

آیا المنت پخت و پز یا جوشاندن اجاق شما مانند شمع رومی سوخته یا دیگر کار نمی کند؟ نگران نباشید، با آتش نشانی تماس نگیرید مگر اینکه اجاق آتش گرفته باشد و اگر آتش گرفته است، چه کاری می خواهید انجام دهید، می خواهید درچنین وضعیتی در اینترنت جستجو کنید؟

هشدار: لطفاً پیش از هر گونه تلاش برای تست یا تعمیر، اطلاعات ایمنی را مطالعه کرده و رعایت نمایید.

پیش از تست المنت گرمایی یا المنت جوشاندن اجاق گاز، وسیله برقی را از برق بکشید و یا جریان برق آن را از جعبه فیوز یا پنل مدارشکن قطع نمایید تا از خطر برق گرفتگی در امان باشید.

اگر اجاق شما گرم نمی کند، به اندازه کافی گرم نمی کند یا سرخ نمی کند، علت رایج معمولاً سوختن المنت گرمایی است. دو المنت وجود دارد یکی المنت پخت و پز که در کف اجاق قرار دارد و دیگری المنت سرخ کن که در سقف اجاق قرار دارد. این دو المنت قطری در حدود مداد دارند و معمولاً به کمک گیره های فلزی محافظت می شوند.

آسان ترین تستی که می توانید انجام دهید، روشن کردن اجاق و بررسی المنت گرمایی است. اگر المنت قرمز شده است، المنت کار می کند. در زمان پخت و پز، المنت سرخ کن ممکن است به کمک آمده و در امر آماده سازی گرمایی یا حفظ دمای اجاق کمک کننده باشد. زمانی که آماده پخت و پز می شوید، اگر سرخ کن وارد عمل مشود اما المنت پخت و پز فعالیت نکند، علت احتمالی سوختن المنت پخت پز است.

چگونه المنت گرمایی اجاق گاز را بررسی کنیم ؟ زمانی که از سرخ کن استفاده می کنید، المنت سرخ کن باید قرمز شود اما المنت پخت و پز معمولاً استفاده نمی شود. اگر المنت سرخ کن قرمز نمی شود، احتمال سوختن آن وجود دارد.

به منظور تست المنت گرمایی با استفاده از مولتی متر، مراحل زیر را دنبال کنید.

1.     اجاق را از برق کشیده یا جریان آن را از طریق جعبه فیوز قطع کنید.

2.     المنت گرمایی را تا مسیری که به سمت دیوار اجاق می رود، دنبال کنید. براکتی که المنت را در جای خود نگه می دارد را بردارید.

3.     بست یا پیچ های آن را باز کنید.

4.     المنت را تا حدی بکشید بیرون تا سیم کشی متصل به آن مشخص شود.

5.     وایرها را علامت گذاری کنید تا بتوانید مجدداً در جای خود قرار دهید.

6.     وایرها را از المنت جدا کنید.

7.     با استفاده از تنظیمات X1 مولتی متر، یک میله را به هر کنتاکت المنت متصل کنید. مقاومت را در رنج 20 تا 40 اوهم بررسی کنید. مقاومت بی نهایت یا کیلو اوهم معمولاً المنت خراب شده را نشان می دهد و باید تعویض شود.

8.     اگر المنت مشکلی ندارد، وایرها را مجدداً وصل کنید و در جای خود قرار دهید و بست یا پیچ های المنت را ببندید.

همکاران ما
توسط butanservice / ماکروفر بوتان / 0 دیدگاه

همکاران ما

با افتخار اعلام می کنیم که متخصصین برجسته تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و ال جی به صورت دائمی فعالیت خود را با تیم ما آغاز کرده اند. در زیر خدماتی که این عزیزان ارائه می دهند را معرفی می کنیم و امیدواریم مورد توجه شما واقع گردد :

خدمات نمایندگی تعمیرات سامسونگ :

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ

خدمات نمایندگی تعمیرات ال جی :

تعمیرات تلویزیون ال جی

 تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر یخچال ال جی

 

چه مواد و غذاهایی  را نباید در ماکروفر گرم کرد

ماکروفر یک وسیله کمک آشپزی است که باعث می شود روند پخت غذا سریع تر پیش برود این وسیله به ویژه زمانی بیشتر کاربردی تر می شود که شما مهمان داشته و قصد دارید چند غذا طبخ کرده و یا در زمان سرو غذا می خواهید غذاهای پخته شده را گم کنید. وجود ماکروفر می تواند بسیار سودمند باشد. چرا که:

1-   زمانی که شما از سر کار به منزل می آیید می توانید سریعا غذای خود را گرم کرده و استفاده کنید.

2-   برای طبخ برخی از غذاها که پخت آن ها به مدت زمان زیادی نیاز ندارد می توان از ماکروفر کمک گرفت.

3-   همچنین با توجه به این که در ماکروفر از سوخت های فسیلی برای گرم کردن و یا طبخ غذا استفاده نمی شود لذا به نوعی برای محیط زیست نیز بسیار مفید است.

4-   و…

اما لازم است در استفاده از ماکروفر به برخی از نکات توجه داشت به عنوان نمونه گرم کردن برخی از مواد و غذاها در ماکروفر ممنوع است. لذا قبل از این که از این وسیله بهره مند شوید ابتدا به باید و نبایدهایی که درمورد آن وجود دارد توجه داشته باشید.

لیست مواد غذایی ممنوعه برای گرم کردن در ماکروفر:

1-   به هیچ عنوان گوشت های فرآوری شده را داخل ماکروفر گرم نکنید چرا که ماکروفر باعث می شود ترکیبات نگهدارنده موجود در این مواد غذایی تبدیل به مواد خطرناکی شده و همچنین منجر به اکسیداسیون کلسترول هم خواهد شد که نهایتا منجر به بیماری های قلبی عروقی خواهد شد.

2-   لازم است بدانید که قرار دادن برنج نیمه آماده در ماکروفر منجر به مسموم شدن آن می شود.  چرا که در این برنج های نیمه پز هاگ های باکتریایی وجود دارد که در گرمای ماکروفر هم زنده مانده و وقتی از دستگاه خارج می شود به سرعت رشد خواهند کرد. در نهایت باعث مسموم شدن بدن و اسهال و شاید بیماری های دیگر خواهد شد.

3-   توجه داشته باشید که سبزیجات برگ دار را نباید در ماکروفر گرم کرد. متاسفانه برخی از افراد سبزیجاتی همانند اسفناج را فریز کرده و بعد در ماکروفر گرم می کنند تا در غذاهای خود استفاده کنند. لازم است بدانید که در سبزیجات میزان نیترات بالاست حال با گرم کردن در ماکروفر این نیترات به ماده سمی به نام نیتروسامین تبدیل می شود  که سرطان زا است.

4-   زمانی که تخم مرغ آب پز را داخل ماکروفر قرار می دهید تا گرم شود رطوبت درون آن تبخیر شده و منجر به افزایش بخار آب و فشار در تخم مرغ می شود که نهایتا منفر می شود.

 

 

درباره ماکروفر بوتان

در میان انواع وسایل برقی خانگی، برخی در گروه ضروریات زندگی قرار دارند همانند داشتن یک یخچال، ماشین لباسشویی و … ولی برخی دیگر، بودنشان لازم نیست ولی بسیار کمک کننده است. برای مثال اکثر افراد معتقد هستند که با داشتن یک اجاق گاز همراه با فر، نیازی به داشتن ماکروفر نخواهد بود و این باور درست است واما لازم به ذکر است که وجود ماکروفر در هر خانه ای اگر چه لازم نیست ولی مفید خواهد بود. برای مثال خانم های شاغل که نیمی از روز را در بیرون از منزل به کار مشغول هستند، وقتی به خانه می رسند، در کنار حجم زیاد امور خانه، باید به فکر آماده کردن سریع غذا باشند چون زمان کمی برای این منظور در اختیار داشته و باید تا قبل از آمدن بقیه اعضای خانواده، غذا به بهترین شکل ممکن طبخ شده باشد. پس متوجه شده اید که داشتن یک ماکروفر و البته با یک برند ایده آل، یک ابزار کمکی بررای شما خواهد بود.

در ساخت و طراحی انواع ماکروفرها، برندهای مختلفی فعالیت دارند و در نتیجه مشتریان در زمان خرید، باید کارایی هایی که از وسیله برایشان بیشتر اهمیت دارد را در نظر داشته و بهترین برند را انتخاب کنند. در این مقاله ما قصد داریم به برخی از مهمترین ویژگی های ماکروفر بوتان بپردازیم:

1-   ماکروفر بوتان دارای یک صفحه لمسی است که صفحه تنظیمات نام دارد برای مثال شما در زمان پخت یک غذا می توانید به کمک این صفحه لمسی، مدت زمان پخت را تنظیم نمایید.

2-   با توجه به این که این امکان وجود دارد که کودکان به سراغ ماکروفر شما بروند و در نتیجه خطرات احتمالی آن ها را تهدید کند، لذا ماکروفر بوتان، مجهز به قفل کودک بوده که در زمان فعال شدن این قفل، ماکروفر غیر فعال شده و خطری نخواهد داشت.

3-   برند بوتان به ظاهر دستگاه نیز بسیار اهمیت داده است و نه تنها تنوع رنگ را در ساخت ماکروفر لحاظ کرده است بلکه از نظر شکل ظاهری نیز ماکروفری شیک و زیبا را به مشتری عرضه می کند.

4-   داشتن برنامه های اتوماتیک، یکی دیگر از شاخصه های ماکروفر بوتان است. این برند برای برخی از غذاها همانند پیتزا، پاستا، گریل کردن مرغ و… برنامه پخت را تنظیم نموده است که در زمان آماده کردن این قبیل غذاها، کافی است غذا را داخل ماکروفر گذاشته و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. با این کار نیازی به تنظیم دما و زمان پخت نیست زیرا در برنامه اتومات، این مواد تنظیم شده است.

چرا ماکروفر شما بو گرفته است؟

شاید در میان دوستان و آشنایان خود شنیده باشید که ماکروفر آن ها بو گرفته است و حتی ممکن است این مشکل برای خود شما رخ داده باشد. بو گرفتن ماکروفر منجر می شود که با هر باز گذاشتن غذا در داخل دستگاه، همان غذا نیز بوی محفظه داخلی را به خود گرفته و در نتیجه طعم و مزه و عطر غذای شما را نیز تغییر دهد. به همین دلیل است که در اولویت اول باید از بوگیر شدن ماکروفر جلوگیری کرد و این کار زمانی امکان پذیر است که دلایل رخ دادن این اتفاق را بدانید.

دلایل بوگیر شدن ماکروفر و رفع این مشکل

1-   ممکن است که در زمان طبخ و یا گرم کردن غذا، قسمت از غذا، چربی های آن و… بر روی کف ماکروفر ریخته باشد و شما پس از خارج کردن ظرف از دستگاه دقت نکرده اید. لذا توصیه می شود که در هر بار استفاده از ماکروفر حتما سطوح داخلی آن را تمیز کنید.

2-   متاسفانه گاها دیده می شود که برخی از افراد بالافاصله پس از اتمام کار با ماکروفر درب آن را مبندند و این کار کاملا غلط است شما باید تا حداقل 15 دقیقه درب دستگاه را باز بگذارید تا علاوه بر کاهش دمای محفظه داخل و در نتیجه عدم آسیب به قطعات دستگاه، بوی غذا نیز خارج شده و ماندگار نشود. اگر این عمل را انجام ندهید به مرور زمان ماکروفر شما بوی بدی خواهد گرفت که رفع آن سخت خواهد شد.

3-    یکی از کاربردهای ماکروفر این است که مواد غذایی را از حالت انجماد خارج می کند اما بهتر است مواد غذایی یخ زده را ابتدا در فضای آشپزخانه بگذارید تا عمده یخ آن ذوب شده و تنها برای رفع انجماد داخل ماده غذایی آن را داخل ماکروفر بگذارید زیرا اگر غذای یخ زده را وارد دستگاه کنید به دلیل یخ زیاد، بخار شدیدی داخل محفقظه ایجاد می شود که علاوه بر آسیب به دستگاه، بوی غذای یخ زده را نیز پخش خواهد کرد.

رفع بوی بد ماکروفر

اما به هر حال ممکن است این مشکل رخ بدهد که علی رغم تمام توجهات و یا در اثر بی دقتی، ماکروفر شما بو بگیرد در این صورت چند راه حل را به شما پیشنهاد می کنیم که به مرور زمان بوی بد ایجاد شده را رفع خواهد کرد:

1-   تمامی قسمت های داخلی ماکروفر با آب و جوش شیرین به کمک دستمالی نرم تمیز کنید. برای این کار می توان از وانیل هم استفاده نمود.

2-   یکی از راه حل هایی که بسیار اثربخش بوده است این است که چند لیمو را با ظرف مخصوص ماکروفر داخل محفظه گذاشته و چند دقیقه دستگاه را روشن کنید در این صوت لیموها بو را جذب خواهند کرد. با جای لیمو می توان از آب و سرکه و یا مخلوط آب با آب لیمو هم استفاده نمود که در هر دو حالت نباید درب دستگاه را تا یک ساعت باز کرد.

حتما بخوانید :