چرا ماکروفر شما بو گرفته است؟

شاید در میان دوستان و آشنایان خود شنیده باشید که ماکروفر آن ها بو گرفته است و حتی ممکن است این مشکل برای خود شما رخ داده باشد. بو گرفتن ماکروفر منجر می شود که با هر باز گذاشتن غذا در داخل دستگاه، همان غذا نیز بوی محفظه داخلی را به خود گرفته و در نتیجه طعم و مزه و عطر غذای شما را نیز تغییر دهد. به همین دلیل است که در اولویت اول باید از بوگیر شدن ماکروفر جلوگیری کرد و این کار زمانی امکان پذیر است که دلایل رخ دادن این اتفاق را بدانید.

دلایل بوگیر شدن ماکروفر و رفع این مشکل

1-   ممکن است که در زمان طبخ و یا گرم کردن غذا، قسمت از غذا، چربی های آن و… بر روی کف ماکروفر ریخته باشد و شما پس از خارج کردن ظرف از دستگاه دقت نکرده اید. لذا توصیه می شود که در هر بار استفاده از ماکروفر حتما سطوح داخلی آن را تمیز کنید.

2-   متاسفانه گاها دیده می شود که برخی از افراد بالافاصله پس از اتمام کار با ماکروفر درب آن را مبندند و این کار کاملا غلط است شما باید تا حداقل 15 دقیقه درب دستگاه را باز بگذارید تا علاوه بر کاهش دمای محفظه داخل و در نتیجه عدم آسیب به قطعات دستگاه، بوی غذا نیز خارج شده و ماندگار نشود. اگر این عمل را انجام ندهید به مرور زمان ماکروفر شما بوی بدی خواهد گرفت که رفع آن سخت خواهد شد.

3-    یکی از کاربردهای ماکروفر این است که مواد غذایی را از حالت انجماد خارج می کند اما بهتر است مواد غذایی یخ زده را ابتدا در فضای آشپزخانه بگذارید تا عمده یخ آن ذوب شده و تنها برای رفع انجماد داخل ماده غذایی آن را داخل ماکروفر بگذارید زیرا اگر غذای یخ زده را وارد دستگاه کنید به دلیل یخ زیاد، بخار شدیدی داخل محفقظه ایجاد می شود که علاوه بر آسیب به دستگاه، بوی غذای یخ زده را نیز پخش خواهد کرد.

رفع بوی بد ماکروفر

اما به هر حال ممکن است این مشکل رخ بدهد که علی رغم تمام توجهات و یا در اثر بی دقتی، ماکروفر شما بو بگیرد در این صورت چند راه حل را به شما پیشنهاد می کنیم که به مرور زمان بوی بد ایجاد شده را رفع خواهد کرد:

1-   تمامی قسمت های داخلی ماکروفر با آب و جوش شیرین به کمک دستمالی نرم تمیز کنید. برای این کار می توان از وانیل هم استفاده نمود.

2-   یکی از راه حل هایی که بسیار اثربخش بوده است این است که چند لیمو را با ظرف مخصوص ماکروفر داخل محفظه گذاشته و چند دقیقه دستگاه را روشن کنید در این صوت لیموها بو را جذب خواهند کرد. با جای لیمو می توان از آب و سرکه و یا مخلوط آب با آب لیمو هم استفاده نمود که در هر دو حالت نباید درب دستگاه را تا یک ساعت باز کرد.

حتما بخوانید :

نکات ایمنی در مایکروویو

از لوازم خانگی پرکاربردی که موجب سهولت و جلوگیری از اتلاف زمان می شود، مایکروویو است. این وسیله با استفاده از نوعی تشعشعات رادیویی کار می کند و دارای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی نصب شده می باشد اما گاهی بیش از دیگر لوازم خانگی نیاز به رعایت دستورالعمل هایی جهت حفظ ایمنی طبق توصیه نمایندگی مایکروویو دارد.

همواره جهت احتیاط بایستی دستورالعمل های نمایندگی تعمیر مایکروویو و کارخانه سازنده و نکاتی را که جهت کاربرد و نحوه استفاده صحیح از آن ارائه شده را باید بخوبی اجرا نمایید. در اکثر مایکروویو ها اقدامات احتیاطی مشترکی وجود دارد که از جمله نکات ایمنی در مایکروویو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·       در صورتی که درب مایکروویو بطور کامل بسته نشود، از روشن کردن آن خودداری نمایید.

·       در صورت باز بودن درب اجاق، آن را متوقف نمایید.

·       همواره از ایستادن در نزدیکی و روبروی آن هنگام روشن بودن برای مدت طولانی خودداری نمایید..

·       آب و مایعات را بیش از زمان توصیه شده در مایکروویو گرم نکنید.

·       برخی از اجاق ها در صورت خالی بودن کار نمی کنند.

چند مطلب مهم در مورد ماکروفر بوتان

شاید شما یکی از افرادی هستید که قصد خرید یک ماکروفر برای خانه خود را دارید. در اولین قدم برای این منظور، شما باید برندهای مختلف را شناسایی کرده و سپس در مورد هر یک تحقیق کنید تا متوجه شوید کدام برند بهترین کارایی را با کمترین میزان مصرف انرژی ارائه می کند. یکی از بهترین و معروف ترین برندهای ماکروفر، ماکروفر بوتان است. سابقه طولانی مدت بوتان در ساخت انواع وسایل برقی خانگی، منجر به اعتبار آن در میان مشتریان شده است. اگر در خرید ماکروفر، انتخاب شما از نوع بوتان است، ما چند نکته را در مورد این وسیله بیان می کنیم تا اطلاعات کامل تری در اختیار داشته باشید:

1-   خاصیت ضد عفونی کنندگی ماکروفر بوتان

این ویژگی، یکی از مهمترین فاکتورها در زمان خرید هر ماکروفر است. بوتان در ساخت و طراحی ماکروفرها، تنها به ظاهر و کارایی آن در پخت اکتفا نکرده است بلکه به این مسئله نیز اهمیت داده که غذای آماده شده، عاری از هر گونه میکرب باشد. لذا در داخل دستگاه، خاصیت ضدعفونی کنندگی مواد غذایی تعبیه شده است و هر غذایی که در ماکروفر قرار گیرد، شما مطمئن هستید که هیچ میکروبی در داخل آن باقی نخواهد ماند.

2-   قدرت پخت غذا در ماکروفر

توجه داشته باشید که ماکروفر یک وسیله کمکی در کنار اجاق گاز است به این معنا که شما نباید از ماکروفر انتظار پخت کامل غذا را داشته باشید و این مورد برای ماکروفر بوتان نیز صدق می کند. در ماکروفر بوتان برنامه هایی برای پخت برخی غذاهایی که نیاز به انرژی و زمان زیاد برای پخت ندارند قرار گرفته است ولی به طور کلی پخت اصلی اکثر غذاها باید بر اجاق گاز انجام شده و معمولا برای مراحل انتهایی پخت همانند گریل کردن و… از ماکروفر استفاده می شود.

3-   ارائه اموزش استفاده از دستگاه

در زمان راه اندازی هر وسیله برقی، شما باید ابتدا با اصول اولیه کار با دستگاه آشنا شوید. ماکروفر بوتان علاوه بر داشتن یک دفترچه راهنما که به مشتری کمک می کند تا به راحتی دستگاه را راه اندازی کرده و از قسمت های مختلف و برنامه های ماکروفر آشنا شود، بلکه دارای ویدیوی آموزشی نیز بوده که مشتری با تماشای آن، بهتر می تواند از ماکروفر استفاده کند. همچنین در این ویدیوی آموزشی برخی از مهمترین و متداول ترین عیوبی که امکان دارد در حین استفاده از ماکروفر بوتان بروز کند، شرح داده شده و در صورت امکان رفع عیب توسط مشتری، روش حل آن نیز توسط افراد متخصص به زبان ساده به خوبی آموزش داده شده است.

حتما بخوانید :

روش تعمیر ماکروفر

ماکروویو یکی از ملزومات زندگی کنونی است که روزانه مورد مصرف قرار می گیرد. مجموعه تعمیر ماکروفر بوتان با توجه به همین امر و نیاز ضروری مصرف کنندگان ماکروویو به تعمیر فوری ماکروویو تصمیم به تاسیس این مجموعه تخصصی تعمیر ماکروویو گرفت تا بتواند با ترکیبی از تکنولوژی و تخصص، خدمات مناسبی به مشتریان عزیز ارایه نماید. شایان ذکر است مجموعه تعمیر ماکروویو با هدف ارتقا سطح سرویس دهی به مشتریان تصمیم بر ارایه آرشیو تخصصی و کامل تحت عنوان سوالات متداول در سایت نموده که مشتریان با مطالعه این آرشیو کامل می توانند تجربیات سایر افراد از خرابی ها و مشکلات گوناگون ماکروویو به همراه پاسخ فنی و تخصصی آن که توسط کارشناسان و مهندسین تعمیر کار ماکروویو مجموعه ارایه شده مطالعه نمایند. همچنین این مجموعه آرشیو تخصصی و کاملی جهت استفاده سایر تعمیر کاران و فعالین در حوزه تعمیر ماکروویو بوتان می باشد.

پروسه تعمیر ماکروویو چگونه است؟

جالب است بدانید پروسه تعمیر ماکروویو در مجموعه ما چگونه است؟ مشتریان عزیز در صورت بروز هر گونه مشکل و مشاهده اختلال در روند کار عادی مایکروویو در هر ساعت از شبانه روز می توانند تنها با یک تماس به بخض پشتیبانی مجموعه تعمیر ماکروویو متصل شده و ضمن مطرح نمودن مشکل مایکروویو خود، از کارشناسان فنی ما مشاوره رایگان دریافت نمایند تا بتوانند در صورتی که مشکل و اختلال پیش آمده قابل حل توسط خودشان است آن را رفع نموده و بدون پرداخت هزینه مایکروویو خود را رفع اشکال نمایند. اما در صورتی که رفع عیب ماکروویو به این صورت مقدور نباشد می توانند اعزام تعمیر کار متخصص هر نوع برند مایکروویو در کم ترین زمان ممکن متخصص تعمیر همان برند ماکروویو را در محل درخواست نمایند.

مزیت تعمیر ماکروویو در محل

یکی از مزایای استفاده از خدمات مجموعه تعمیر ماکروفر بوتان می توان به تعمیر ماکروویو در محل اشاره کرد، تیم تعمیراتی ماکروویو با سال ها تجربه در خصوص تعمیرات انواع ماکروویو دریافت احتمال خرابی مجدد ماکروویو در جا به جایی از محل مشتری به تعمیرگاه و بالعکس بسیار بالا است و این امر موجب تحمیل هزینه به مشتری و عدم رضایت وی خواهد شد. چرا که ماکروویو در زمان مورد نظر مشتری مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و با توجه به ضروری بودن استفاده از ماکروویو در بسیاری موارد رضایت مشتری را تحت شعاع قرار می دهد. به همین جهت تصمیم بر ارایه خدمات تعمیر ماکروفر در محل گرفته شد و تیم حرفه ای تعمیر ماکرویوو در این مجموعه با تماس و درخواست مشتری به هر کجای ایران مراجعه می نمایند و نسبت به تعمیر ماکروویو مشتری اقدام می کنند.

شایان ذکر است کلیه خدمات تعمیر ماکروویو با بالا ترین کیفیت و بیشترین سطح رضایت مشتری ارایه می گردد و همچنین قیمت رقابتی و نازلی که مشتری پرداخت می نماید موجب رضایت دوچندان وی از این سطح از خدمات حرفه ای می گردد.

حتما بخوانید :

نکات مهم در استفاده از ماکروفر بوتان

نکته مهم در استفاده از هر وسیله برقی این است که اگر شیوه صحیح استفاده از آن را ندانید، شک نکنید که این وسیله، زیاد دوام نخواهد آورد. حتی اگر شما وسیله خود را از بهترین برند خریداری کرده باشید، باز هم بخش عمده ای از طول عمر آن وسیله، به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. در ماکروفر بوتان نیز همین قانون صدق می کند. زمانی که ماکروفر خود را خریده و راه اندازی نمودید، در استفاده از آن باید نکاتی را رعایت کنید تا هم بهترین عملکرد را از دستگاه شاهد باشید و هم خرابی و نیاز به تعمیر ماکروفر بوتان رخ ندهد. مهمترین این نکات عبارتند از:

1-   هر برند ماکروفر، یک دفترچه راهنما دارد که طریقه استفاده و هشدارهایی را در آن قید نموده است. لذا قبل از استفاده از ماکروفر، این دفترچه مطالعه شود.

2-   بهترین ظروف برای گذاشتن در داخل ماکروفر، طروف چینی نشکن و شفاف هستند. توجه داشته باشید که در ماکروفر نباید از ظروف فلزی و یا چینی های زرکوب استفاده نمود.

3-   از آنجایی که ماکروفر وسیله ای است که گرما تولید می کند، لذا بهتر است در محلی قرار دهید که دور از تابش مستقیم خورشید و یا وسایلی همچون اجاق گاز باشد تا در زمان کار کردن ماکروفر، دمای محیط، منجر به افزایش بیش از حد دمای ماکروفر و افزایش فشار به آن نشود.

4-   در زمان قرار دادن ماکروفر در محل خود، توجه داشته باشید که از همه طرف فاصله کافی برای جریان هوا در اطراف ماکروفر وجود داشته باشد.

5-   پس از اتمام کار با ماکروفر به ویژه زمانی که برای پخت و پز از آن استفاده می کنید، حتما چند دقیقه درب آن را باز بگذارید تا هم هوای گرم از آن خارج شود و هم بوی غذا داخل ماکروفر باقی نماند در غیر این صورت، ماکروفر بو گیر شده و شما باید قبل از تثبیت، اقدام به رفع بوی بد ماکروفر نمایید.

6-   به هیچ عنوان بر روی ماکروفر خود، وسیله ای قرار ندهید. با این کار بار وسیله را زیاد شده و در نتیجه فشار زیادی به آن وارد می شود و احتمال دارد که ماکروفر خراب شود.

7-   توجه  داشته باشید که در هر بار استفاده از ماکروفر، ممکن است که محفظه داخلی آن کثیف شود لذا تمیز کردن ماکروفر یکی از مهمترین اقداماتی است که در بار استفاده از آن باید صورت گیرد تا از جرم گیر شدن آن جلوگیری شود.

8-   اگر بر روی ماکروفر خود کاور می کشید تا چربی های ناشی از پخت و پز در آشپزخانه بر روی آن ننشیند، حتما در زمان استفاده از آن، کاور را بردارید.

حتما بخوانید :

نکات ایمنی استفاده از ماکروفر بوتان

ماکروویو یکی از وسایل برقی خانگی است که به دلیل زمان کوتاه در پخت غذا، امروزه توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و تقریبا به یکی از وسایل پر کاربرد در منازل تبدیل شده است. با وجود ماکروویو، نیازی نیست که برای گرم کردن غذا، به سراغ اجاق گاز بروید و در نتیجه دمای خانه را بالا ببرید. بلکه می توانید این کار را به راحتی توسط ماکروویو انجام دهید که البته گرم کردن غذا، ساده ترین کار ممکن است و با کمک این دستگاه می توان آشپزی هم نمود. در هر حال در زمان استفاده از ماکروویو، باید نکات ایمنی را رعایت نمود تا نه تنها به خودمان و خانه آسیب وارد نشود، بلکه موجب خرابی و در نتیجه تعمیر ماکروفر بوتان نباشد. این نکات عبارتند از:

1-   همان گونه که قبلا گفته ایم، اگر ماکروویوها به خوبی ساخته شده باشند، اشعه ها از آن ها به بیرون نشت نمی کند ولی از آنجایی که از این بابت مطمئن نیستیم، لذا در حین کار ماکروویو، باید حداقل  2 متر از آن فاصله داشت زیرا:

–       این اشعه ها می توانند به عدسی های چشم آسیب بزنند.

–       افرادی که ضربان ساز مصنوعی قلب دارند این اشعه ها اختلال در این سیستم ایجاد می کند.

–       اشعه های ماکروویو می تواند منجر به عقیمی موقت در مردان شود.

2-   زمان استفاده از ماکروویو، حتما کلید قفل کودک را فعال کنید تا در صورتی که کودک به سراغ دستگاه رفت، اتفاقی برای او نیافتد.

3-   به هیچ عنوان از ماکروویو برای ضدعفونی نمودن شیشه شیر بچه استفاده نکنید.

4-   اگر درب ماکروویو شما خراب شده و درست بسته نمی شود، در نتیجه احتمال دارد که اشعه ها به بیرون نشت کند. در این زمان سریعا مورد را با نمایندگی تعمیر ماکروفر بوتان در میان بگذارید و تا رفع شدن عیب، از وسیله استفاده نکنید.

5-   به هیچ عنوان مایعاتی همچون روغن که امکان آتش گرفتن آن ها در ماکروویو وجود دارد را داخل این وسیله قرار ندهید.

6-   اگر ماکروویو شما خراب شد، سعی نکنید که خودتان اقدام به تعمیر وسیله کنید زیرا شما تخصص در این زمینه ندارید و در نتیجه ممکن است منجر به خرابی بیشتر در آن شوید. در نتیجه بهتر است به نماینگی تعمیر ماکروفر بوتان اطلاع دهید.

7-   توجه داشته باشید که فقط از ظروف مناسب برای ماکروویو استفاده نموده و ظروف در بسته را داخل آن نگذارید زیرا احتمال ترکیدن آن ها وجود دارد.

حتما بخوانید :